Keep it in the family!
Vesla er ennå full av feber. Har ligget mellom 38 og 39 grader i hele dag. Tenker vi får kaste inn hånduken og si det blir hjemmedag i morgen. Hun er så skrekkelig lei seg. Ikke nok med at hun har tilbragt hele helgen på sofaen, men klassen skal på ekskursjon i morgen, og hun kan mest sannsynlig ikke være med.
Lille Gull er også syk. Der sliter de sånn med å få ned feberen at han må sove hos englene i hvitt. Godt det. Der er han i de beste hendene. Mammaen og pappaen skal være sammen med han.
Mimmi-ungen kom hit når de dro på legevakten. Hit til Mimmi’s barnehjem. Jeg laget middag når jeg hadde hentet henne, men siden det ikke var planlagt at hun skulle komme, hadde jeg alt spist.
-Laga du virkelig middag bare til mæ? Jeg tror sannelig hun ble litt overgitt over hvor snill jeg var. Sannheten var at jeg måtte bruke råvarene før de gikk ut på dato, og nå kan jeg fryse ned litt middag sånn at det er klart til Vesla å varme opp.
Men Mimmi-ungen skal altså være på barnehjem hos Mimmi. Jubelen var høylytt da jeg sa hun må ligge over til i morgen. Plaget henne ikke nevneverdig. Hun var litt stille en stund, og jeg lurte på om hun var redd for lillebroren sin.
-Nei, koffør sku æ det? Han e jo bare syk!
Jeg måtte nå le av henne. Hun er så fin. Ingen av de to pasientene i familien har drukket corona, så de er nok safe, men smittebærer er nok den søte Mimmi-ungen. Hun hadde feber i forrige uke, og da var vi på besøk. Hun gjorde en god jobb, Både lillebror og tante ble smittet. Hun holder det i familien i det minste. Så i kveld agerer jeg som en blanding av Florence Nightingale og Nanny Mcphee.
God søndag!