Last Updated:

Snakk om å være tankeløs og uvettig!

Categories Blogg, Galskap satt i system

Her nord har det versert en historie om en elg som forvillet seg inn i en tunnel. Stakkaren ble innhentet av en sjåfør som kom kjørende, og som ville gjøre sitt for å få dyret ut av tunnelen. Det tenkte han var lurt, derfor brukte han fløyta frenetisk på det vettskremte dyret.

 

 

 

 

Bare det i seg selv er jo nok til at man kan bli kok hakke forbannet. Det er et vilt dyr, og det har ingen forståelse for vår bruk av tunneler, og hvilke farer som kan oppstå. Så idioten bak rattet fløyter og jager på dyret. Til slutt faller dyret.

Videoen er delt i SoMe, og ble derfra fanget opp av avisen.

«Jeg prøvde å gjøre litt humor ut av det, men skjønner nå at det ikke kom fram som jeg trodde, sier sjåføren til Avisa Nordland.» AN.no

Satan i gatan! Den sjåføren skulle hatt juling, og fant man ikke jæv..n så skulle man ha leitet han opp og kjepp jaget han med bil gjennom samme tunnel!!!

Tenk å være så hjerteløs at man jager et dyr med bil på den måten? Jeg fatter ikke at det er mulig! Og attpåtil tro at det ligger noe humor i det? Hva tenkte han kunne være morsomt liksom? Se et dyr i stress og panikk flykte fra en bil? Jeg er så opprørt og forbannet som det går an! Måtte yrkessjåføren få hemoroider store som plommer og  ventetid på flere måneder i helsevesenet!

13 kommentarer

13 thoughts on “Snakk om å være tankeløs og uvettig!

  1. Jeg så den videoen, sjåføren forsøkte å ro seg unna sin egen oppførsel, han ville hjelpe elgen ut av tunellen, har aldri hørt noen hjelpe på det viset før, språkbruket, fløytingen.. jeg møtte på en svane en gang som hadde forvillet seg i trafikken på StrømsøHolmenbru, jeg tsjuet på den og gikk bak den til jeg fikk den i elva, den vagget avgårde, skal man hjelpe noen skremmer man ikke livskiten av dem, og nesten sørger for at de brekker beina. Jeg ble så provosert av hele greia, og nesten enda mer provosert av kommentarfeltet… 🐰

  2. Fy F…
    Avisa vet tydeligvis hvem sjåføren er, og sikkert mange andre. Burde anmeldes for brudd på veitrafikkloven §3
    «Enhver skal ferdes hensynsfullt og være aktpågivende og varsom så det ikke kan oppstå fare eller voldes skade og slik at annen trafikk ikke unødig blir hindret eller forstyrret. Vegfarende skal også vise hensyn mot dem som bor eller oppholder seg ved vegen».

  3. Har ikke ord😔blir jo flau på denne mannen sine vegner bare for ordbruken hans 😕min første reaksjon når jeg så denne i avisen var har mannen rømt fra nps?

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert.

Dette skjemaet er beskyttet av reCAPTCHA.
Googles Personvernregler og vilkår for bruk er gjeldende.